Csomagolás ötletek
Ahogy az ajándékkészítés, Mamazsoláéknál a csomagolás is hagyományosan MÁS. Igyekszünk mindent személyre szabni, minél kevesebbet költeni és közben a természetre is gondolni. Vagy a csomagoláskor használunk fel másodszor bizonyos dolgokat, vagy fordítva, olyan csomagolást választunk - mint idén - ami később is hasznos lehet.
Használtunk már újságpapírt:
Volt, hogy egész évben a felirat nélküli bronw bag-eket gyűjtöttük:
Tavaly a washi tape volt a sláger:
bizonyos ajándékok esetén cipős dobozzal kombinálva:
Idén zsoLA-nál ez a helyzet: sötét csomagolópapíron fehér filc rajzok. Vajon melyik lehet az enyém? :)
Kigészítés zsoLA-tól: Az alap ötletet innen vettem. Itt találtok sablonokat is a rajzokhoz. Miután minden nekem tetsző mintát kipróbáltam, de maradt még csomagom, megpróbáltam rögtönözni. A rénszarvashoz (legalul) az egyik legszuperebb és legsikeresebb magyar animációból (Rabbit and Deer) inspirálódtam. Néhány tipp még: bántotta volna a szememet a cellux ezen a "kreatív" csomagoláson, úgyhogy fehér dekortapasszal helyettesítettem. Egyáltalán nem próbáltam elrejteni a fehér csíkokat, inkább minden egyes helyen megpróbáltam óriás hópehely mintát (vagy épp havas hegycsúcsot) varázsolni belőlük. És még valami, jól válaszd meg a fehér (legjobb esetben alkoholos vagy kréta) filcet, nekem csak porcelán filc állt rendelkezésemre, ez kissé megnehezítette az egyenletes rajzolást.
Én pedig saját kezűleg gyártott dobozokkal bíbelődtem. Megérte?
Ha Te is gyártanál ilyet, csak görgess tovább, végigfotóztam a munkamenetet.
Sok alapanyagból kipróbáltam. Sima A4-es nyomtatópapírból is elkészíthető, ha az ajándék nem túl nehéz. A legtöbb doboz kartonból gyártódott, ami egy picit macerás (a hajtogatás előtt szikével vékonyan megkarcoltam az éleket), de megéri, mert igazán strapabíró, és később is használható tárolásra. Egy hirtelen ötlettől vezérelve tegnap készítettem párat korábbi karácsonyi mintás ajándéktáskákból is (a fenti képen). Akkor jöjjön a leírás:
Kiindulásként négyzet alakú papírokra van szükség.
Akitől én tanultam a hajtogatást, teljesen egyforma méretű alsó és felső részt hajtogatott. Ez vékony papír esetén abszolút működőképes, ha vastagabb az alapanyag, akkor szerintem szebb lesz az eredmény, mert jobban egymásba illeszthető, ha az alsó rész ici-picit kisebb. Én 0,5 cm-rel kisebbre vágtam az egyik négyzetet.
Első lépésként a négyzet mind a négy sarkát hajtsuk be a középpontba:
Aztán a negyedeknél hajtsuk be az alsó és a felső oldalát is úgy, hogy a felező vonalnál találkozanak:
Hajtsuk vissza, fordítsuk el a négyzetünket és ismételjük meg az előző lépést.
Most lehajtva az oldalakat, mind a négy sarkot hajtsuk fel, úgy, ahogy a korábbi hajtás nyoma adja magát. Várom a tippeket, hogy mit használtam nehezéknek a fotózáshoz :)
Hajtsuk vissza az egész művünket, úgy, hogy csak két egymással szembeni hajtás maradjon meg a legelsők közül. Így:
Állítsuk fel a doboz oldalait a negyedek adta vonalak mentén:
Fordítsuk el az alapot és nyomjuk be a felső oldalakat, úgy, hogy a legfelső háromszöget le tudjuk hajtani egészen a doboz aljára:
Ismételjük a másik oldalon, és kész is a doboz egyik fele:
Ugyanígy hajtogassuk meg a másik felét is. Toljuk őket egymásba, és már díszíthetjük is: